Festa Major

La Festa Major 2026 vestirà la ciutat de gala  des del divendres 25 al dilluns 28.

Xamosa i galana, la Festa Major ens convida a sortir al carrer, trobar-nos, passar-ho bé, a compartir amb amics, família, veïns i veïnes quatre dies de festa. 

En aquest espai trobaràs  totes les novetats i actualitzacions de la programació perquè no et perdis cap detall.

Visca la Festa Major! 

No et perdis...

Totes les activitats de la Festa Major


Carregant activitats...

Carregant activitat...

Les notícies de Festa Major

Veure totes

dimecres, 24 setembre, 2025 - 15:00

L'Aparador, un espai per l'art, la creació i l'artesania que torna per Festa Major

Tallers gratuïts, espais de pràctica i paradetes d'artesania ompliran els...

dimarts, 23 setembre, 2025 - 13:30

La fira de la Festa Major arrencarà la tarda de dijous, aquell dia amb un descompte del 50%

De divendres a dilluns, la fira mantindrà els horaris habituals i inclourà...
Rosa Ribas, a la biblioteca municipal Antonio Martín, al Centric Espai Cutural del Prat.

dilluns, 22 setembre, 2025 - 16:30

“El Prat que jo he viscut és el Prat que m’ha fet l’escriptora que soc ara”

Entrevista a Rosa Ribas, pregonera de la Festa Major 2025